גם זה עלול לקרות בגלל סירוב למשכנתא! "אנחנו נתגרש אם לא נקבל משכנתא"

מרטין, אנחנו חייבים להשיג משכנתא, אנחנו נצליח? אתה חייב להצליח, פשוט אין ברירה אחרת. אתה חייב, חייב חייב. !!!

אני: "אנחנו נקבל משכנתא, אין בעיה. אבל למה אתה כל כך תקיף בנושא. אני חייב להיות איתך כנה: "אתה קונה דירה יד שניה, לא במחיר מציאה. למה זה כל כך דחוף?"

הוא: "אני פתחתי עסק לפני כמה שנים, הייתי פזיז וטיפש. אישתי אמרה לי מפורשות:  "אל תיכנס איתו (עם גיסי) לעסק הזה- זה ייגמר לא טוב. זה לא מתאים לך ולא מתאים לו".

אני לא הקשבתי, איזה טיפש. הפסדנו את הכסף, הסתבכנו. בלאגן עצום והכול בגללי. שלוש שנים של חובות וסיוטים. אישתי עזבה את הבית כבר כמה פעמים והצלחנו להשלים בפעם האחרונה, בשיניים ממש".

"אישתי חולמת כבר שנים לקנות בית וזה הזדמנות שלנו, עכשיו הכול בשל וכמובן כולם סירבו לי למשכנתא בגלל הבי די איי השלילי שלי. ניסינו הכול. אני יודע שאם אנחנו לא נקנה בית, היא תעזוב אותי. אני ממש מרגיש את זה בעצמות.

היא לא תוכל לשאת עוד אכזבה. בגללי. כמובן שאני אשם. ניסיתי הכול לקבל את המשכנתא המקוללת הזו. הכול, התחננתי, ניסיתי לשחד, הכול באמת וכלום לא מצליח. אני לא רוצה להיות גרוש- בלי אישתי והילדים.".

אתה חייב להשיג לי את המשכנתא הזו.  

זה לא סיפור יוצא דופן:

אני שומע המון סיפורים כאלו, כל היום. אנשים מגיעים למצבים מאוד קיצוניים בגלל בעיות כספיות. המקרה הזה יחסית ברור , כאן אני אצליח לקבל משכנתא- אבל יש המון מצבים אחרים שבהם אנשים עלולים להתגרש בגלל משכנתא כזו או אחרת.

לנתק בין הכסף למשפחה:

להיכשל בעסק כזה או אחר, זה לגמרי אנושי. אין שום סיבה לקחת את הדירה שרוצים לקנות ולהפוך אותה לאיזה ראש סלע שבגללו אמורים לפרק את הנישואים. זה שאדם ניסה להקים עסק ולא הצליח- זה לא אומר שעכשיו הדירה – תציל את הכול.

דירה קונים כאשר יש היתכנות כלכלית מבחינת הסכומים ומבחינת הריביות. אין שום טעם לקחת משכנתאות יקרות ולא הגיוניות, כדי להגשים חלום כל שהוא על דירה. זה פשוט לא נכון. נכון שאם הכול בשל ועכשיו זה מתאים, צריכים להילחם על המשכנתא. אבל גם אם זה לא מסתדר- זה ממש לא סוף העולם ולא עילה לגירושים.

לא להתפתות למשכנתאות יקרות!

הסיבה שאני כותב את כל זה היא כדי להבהיר נקודה: גם אם אתם בלחץ אטומי ואתם מרגישים שזה באמת הזדמנות אחרונה וכו- אסור להתפתות למשכנתאות חוץ בנקאיות יקרות. מה קורה הרבה פעמים במצבים האלו?

אדם נתקל במצב של סירוב למשכנתא בבנק שלו, הוא נכנס לגלוש בפייסבוק או טיק טוק או כל דבר אחר ומתחיל לקבל פרסומות של חברות שמציעות הלוואות ומשכנתאות. זה קורה אוטומטי, ברגע שאדם כותב בווטסאפ או מדבר על משכנתא – הפייסבוק מתחיל להעלות פרסומות בנושא הזה.

אדם שנמצא במצב שבו הוא מחפש פתרונות ומיואש קצת ורוצה כבר לסיים את העניין ולמצוא פתרון- מתפתה לדברים האלו. לא שאני נגד משכנתאות חוץ בנקאיות, ממש לא. אני פשוט בעד הבנה נכונה של הדברים. הרי משכנתא חוץ בנקאית זה לא דבר שמתאים בכל סיטואציה.

מה העלות של משכנתא חוץ בנקאית? כמו שיש בפייסבוק:

חשוב להבין איך עובד פרסום ברשתות חברתיות, לוקחים את המוצר הקיים ועוטפים אותו בהרבה שכבות של שקרים או חציי שקרים. זה לא שזה שקר, זה פשוט חצי שקר. כלומר, זה אולי שייך לאמת, אבל זה מטעה את האדם שקורא את זה.

בואו נסביר:

הרבה פעמים אנחנו רואים בפייסבוק מודעות אומרות: "הלוואה כנגד נכס קיים בריבית הכי טובה שיש בשוק". בטוח שראיתם את זה. אבל מה זה בעצם אומר? זה לא אומר את מה שאתם חושבים. כאשר אני שומע משכנתא חוץ בנקאית בריבית הכי טובה בשוק, אני מבחינתי שומע שאומרים לי משכנתא חוץ בנקאית בריבית שהיא טובה יותר מהבנקים- ככה לפחות אני מבין.

ההבנה שלי היא שבגלל שאנחנו מדברים כאן על ריבית שהיא הכי טובה בשוק, זה ככל הנראה הריבית שיותר טובה מכל הקיים בבנקים למשכנתאות, הרי זו הריבית הכי טובה בשוק. אבל זה לא באמת ככה.

מבחינת המפרסם הוא לא מתכוון לריבית הכי טובה שיש בשוק המשכנתאות, אלא לריבית הכי טובה שיש בסוג הספציפי הזה של משכנתאות חוץ בנקאיות, כאשר הריבית בפועל גבוהה מן הריבית בבנקים פי 3 בערך. זה פרסומת שלכאורה לא משקרת כי זה כביכול הכי טוב בעולם המשכנתאות החוץ בנקאיות, אבל ממש לא מה שאנחנו מתכוונים אליו, כאשר אנחנו קוראים הריבית הכי טובה בשוק.

אני לא רוצה לפסול משכנתאות חוץ בנקאיות:

אני ממש לא רוצה לשלול את הנושא של משכנתאות חוץ בנקאיות ככלי התמודדות עם סירוב משכנתא, אבל אני מפציר בכם להיות מאוד זהירים ומחושבים.

מרטין בוקסדורף "הבולדוג"- 0508116397

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם