האם אפשר לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל?

פשטתם רגל ואתם מעוניינים לקבל משכנתא? האם ניתן לקבל משכנתא לאחר פשיטת רגל? לפני שפונים לבקש משכנתא לאחר פשיטת רגל, חשוב להכיר את המערכת ולדעת איך לפעול כדי ליהנות ממשכנתא. 

למה הבנקים לא נותנים משכנתא לאנשים שפשטו רגל?

במדינת ישראל קיים מאגר נתוני אשראי. תפקידו של המאגר הוא לדרג כל לקוח מבחינה כלכלית. ככל שתהיו יותר עקביים ולא תפגרו בתשלומים, תהיו מדורגים במקום טוב יותר. זה לא משנה אם אתם עשירים או חסרי אמצעים, הבנק רוצה לדעת שאתם עומדים בתשלומים. זה הכל.

אם הכרזתם על פשיטת רגל, הבנק רואה אתכם כאנשים שלא עומדים בהתחייבויות שלהם והוא לא מעוניין להתעסק עם לקוחות כאלו. מה עושים במקרה כזה? מחכים!

כמה זמן צריך לחכות אחרי פשיטת רגל כדי לקבל משכנתא?

בתור אחד שכבר טיפל בעשרות תיקים כאלו בשנה האחרונה, אני חייב להסביר לכם איך אני רואה מקרה כזה. זה לא כל כך משנה כמה זמן עבר מאז שפשטתם רגל, מה שכן קריטי, זה כמה השתניתם אתם בהתנהלות הכלכלית שלכם.

אדם שעבר פשיטת רגל ורוצה לקחת משכנתא, חייב לעשות שינוי משמעותי של 180 מעלות! מאדם חסר אחריות המפגר בתשלומים וכדומה, הוא חייב להפוך לאדם מסודר, אחראי ועקבי שלא מפספס שום החזר חודשי או התחייבות אחרת!

דוגמא ליצירת מהפך לאחר פשיטת רגל:

בעל עסק פשט רגל. הוא רוצה לפתוח חיים חדשים. לכן, הוא פונה לעבוד כשכיר, העיקר שתהיה לו משכורת מסודרת. הוא משתכר במשכורת קבועה ומתנהל בצורה כלכלית מחושבת. הוא פותח חשבון בנק ומתנהל שם נכון. זוהי דוגמה לאדם שעשה שינוי בהתנהלות הכלכלית שלו.

למה כל כך חשוב לעשות מהפך?

אם אדם מגיע לבנק אחרי פשיטת רגל, אין שום סיבה שירצו לתת לו הלוואה. הרי מדובר באדם שכבר נפל כלכלית ונקלע לקשיים. הבנק לא רוצה כאלו לקוחות. אבל אם אדם מראה לבנק שהוא רוצה להשתנות. הכל כבר נראה אחרת…

איך מושפע דו"ח נתוני אשראי מפשיטת רגל?

דו"ח נתוני אשראי מנהל מעקב אחרי כל אזרח ישראלי בעל חשבון בנק. הדו"ח מכיל את כל נתוני האשראי של הלקוח. כמה פעמים חזרו לו צ'קים, האם פיגר בהלוואות, מתי פשט רגל ועוד. לאחר פשיטות רגל, לפעמים החוב עדיין נשאר פתוח. זאת אומרת שגם אחרי שהבנקים פטרו אותו מהחובות האדירים, בדו"ח הם עדיין רשומים. לכן, לפני שפונים לבנק לבקש משכנתא, חייבים לטפל בדו"ח האשראי.

כאשר פונה אלי אדם שנקלע בעבר לפשיטת רגל וכעת הוא רוצה לקחת משכנתא, אני קודם כל מוציא את הדו"ח שלו. מבחינתי זה האלף בית. כך אני יודע מה הבנק חושב עליו ולמה הוא לא מעוניין לתת לו משכנתא. כאשר אני מאתר את הבעיה, אני מכין לה פתרון וכך מתקדמים הלאה.

אם גם אתם רוצים לקבל משכנתא למרות שאתם אחרי פשיטת רגל, הגעתם למקום הנכון! אתם צריכים יועץ תותח למסורבי משכנתא. אל תתפשרו על פחות מהכי טוב! אני כאן לשירותכם, מרטין בוקסדורף מומחה למסורבי משכנתא ו כמובן משכנתא לפושטי רגל. כי גם לכם מגיע לקבל משכנתא.

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם