מי יכול להיות מסורב משכנתא בבנקים?

רוצים לקחת משכנתא וחוששים לקבל סירוב? הבנק לא נותן לכם אישור עקרוני למשכנתא? לפני שתעשו טעויות ואחר כך תתחרטו, קבלו מידע שיסייע לכם לא לקבל סירוב משכנתא.

מהי משכנתא למסורבים?

לא פעם קורה שלקוח פונה לבנק לבקש משכנתא והוא נתקל בסירוב מהבנק. לא תמיד מדובר בתיק משכנתא מורכב. יש פעמים בהן צורת הגשת הבקשה היא המתקילה. אילו היה מגיש את הבקשה בצורה אחרת, היו מאשרים לו אותה. אם הוא רק היה יודע לנתח את הדברים בצורה הנכונה ולעמוד מול הבנק בחכמה. לכן, כל אחד יכול לקבל סירוב משכנתא. זה יכול להיות משקיע נדל"ן, משפר דיור ואפילו זוג צעיר ירוק בתחום.

אם כבר נחתם חוזה רכישה עם מוכר הנכס, זה כבר עלול להיות מסובך יותר. איך מבטלים עסקה? כי אם העסקה לא תבוטל איך ישלמו על הנכס? משכנתא הנלקחת לאחר שהתקבל סירוב צריכה יועץ המומחה למשכנתא למסורבים. כי מדובר בבקשת משכנתא שמגישים מחדש אחרי שהבקשה כבר סורבה. אך הפעם מגישים אותה בצורה מקצועית יותר לאחר בירור יסודי ובזהירות מביצוע פעולות מיותרות וקריטיות.

 מתי מקבלים סירוב משכנתא?

משכנתא היא הלוואה גדולה מאוד ובדרך כלל היא תהיה ההלוואה הגדולה ביותר שתקחו על עצמכם. כמובן שהיא תשפיע ותשליך על החיים הכלכליים שלכם. הבנק לא טיפש, הוא יודע את זה טוב מאוד והוא רוצה לסמוך עליכם שתחזירו את הכסף בזמן. כדי להימנע מסיכון יתר בהלוואות משכנתא, הבנקים בודקים את הנתונים בזכוכית מגדלת. כל הנתונים צריכים לעמוד בדרישות הבנקים.

א. הבנק בודק כל לקוח ולקוח באופן ספציפי על פי דירוג אשראי. במאגר נתוני אשראי קיימים כל הנתונים על העבר הכלכלי של הלקוחות: המשכורות החודשיות, חשבון העו"ש, צ'קים שחזרו ועוד. אם דירוג האשראי נמוך, הבנק לא ירצה לאשר משכנתא.

ב. לעיתים קרובות הבנק מסרב לתת הלוואת משכנתא, רק בגלל שהלווה ביקש הלוואה בלי שהוא יודע ומכיר את דרישות הבנק. כמו למשל, אם הלקוח מבקש מהבנק הלוואה גדולה מאוד ויכולת ההחזר שלו נמוכה, הבנק לא יאשר את המשכנתא. אבל אם הוא היה מבקש הלוואה על סכום נמוך יותר, הוא כן היה מקבל את ההלוואה. לכן חשוב לדעת ולהכיר את דרישות הבנק למשכנתא.

ג. כמובן שאם המשכורת החודשית אינה יציבה, אין הכנסה מסודרת לחשבון הבנק, הבנק יחשוש לתת משכנתא.

ד. סיבה נפוצה פחות אבל קיימת בהחלט היא בעיה עם רישום הבעלות. אם הדירה אינה רשומה בטאבו, הדירה בעלת חריגות בניה וכדומה, הבננק יחשוש מנתינת משכנתא תמורת נכס כזה. 

קיבלתם סירוב משכנתא? אתם חייבים להכיר את מרטין!

הבנק מסרב לתת לכם משכנתא? אל תנהגו בפזיזות. לא לוקחים לבד משכנתא ובוודאי לא אם כבר סורבתם בעבר! משכנתא למסורבים היא משכנתא מורכבת יותר ואם פועלים ללא הכרת המערכת עלולים לגרום נזקים בלתי הפיכים! במקרה כזה אתם חייבים לפנות למומחה למשכנתאות למסורבים ולפושטי רגל! בשביל זה אני כאן. צברתי מומחיות בכל הקשור למשכנתאות למסורבים. כבר למעלה מ 15 שנה אני בתחום. גם לכם מגיע ליהנות מהמקצועיות שלי. לקביעת פגישת ייעוץ הקליקו כאן.

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם