מסורבי משכנתא? תמיד יש פתרון

עברתם סירוב למשכנתא בבנק או שאתם חושבים שהבנק עלול לסרב לכם למשכנתא? טוב שהגעתם. אני מקווה שכאן תמצאו את התשובות

נעים מאוד, שמי מרטין בוקסדורף ואני מטפל במשכנתאות לאחר סירוב בבנקים מזה 15 שנה. יש לי תארים במשפטים ובמנהל עסקים, ועבדתי שנים רבות בשלושה בנקים למשכנתאות.

אני אעשה את כל מה שרק אפשר כדי להביא אתכם למצב שבו אתם כן תקבלו את המשכנתא שלכם. אז חברים יקרים, אתם מוזמנים להפסיק לקרוא ופשוט להתקשר לטלפון 050-8116-397 או להמשיך לקרוא הלאה.

אם כבר התקשרתם, איזה מידע אני צריך מכם?

הרעיון הוא שעל מנת לאבחן את הבעיה, אני צריך לקבל מכם כמה שיותר מידע רלוונטי. זה מה שיאפשר לי לנתח את הדברים, ולהגיע למסקנה בנוגע להיתכנות של משכנתא.

דוגמה: אנו זוג שמרוויח ביחד 17 אלף שקלים. אנחנו שכירים עם ותק נמוך בעבודה; אני עובד שנה וחצי ואישתי חצי שנה. אני מנהל תחבורה ואישתי מורה. המטרה שלנו היא לקנות נכס בשווי 1.5 מיליון שקלים, ואנחנו צריכים משכנתא שהיא 75 אחוז משווי הנכס. הבעיה שלנו היא ש"שנה שעברה חזרו לנו 5 צ'קים", או ש"הייתי בפשיטת רגל לפני שנתיים" או כל עניין אחר.

ככל שיהיה לי יותר מידע אודות מה אנחנו צריכים ומה הבעיות שניצבות בפנינו, כך יהיה לי קל יותר לאבחן את הבעיה ולדעת האם אני יכול לעזור לפתור אותה או לא.

איזה תשובות אני יכול לתת לכם?

המטרה שלי היא לתת לכם מענה, לנסות לנתח יחד איתכם האם ניתן לקבל משכנתא במקרה המדובר ומה המשאבים שזה יצרוך. ברגע שקיבלתי את כל המידע מכם, אני אשאל עוד קצת שאלות כדי לחדד את הדברים – ובשלב הזה אנסה לחדד ולתת לכם תשובות. הנה דוגמה לתשובות שאני יכול לתת לכם בשיחה הראשונית בטלפון.

תשובות לדוגמה:

  • זה מצב סביר לחלוטין, ראיתי הרבה יותר גרועים ואין בעיה, בואו נתקדם למשכנתא.
  • אני בטוח שאם נעלה קצת את ההכנסות שלכם, לא תהיה בעיה לקחת משכנתא.
  • אני בטוח שאם נוסיף ערב משלם למשכנתא שלנו, לא תהיה בעיה לקבל משכנתא.
  • לדעתי בשלב הזה אין טעם לגשת לבקש משכנתא. בואו נחכה 3 – 4 חודשים ואז ניגש לבקש משכנתא. כרגע זה פשוט מוקדם מדי.
  • חבל כרגע לעשות מהלכים; המצב כרגע לא מאפשר את זה. אני מציע שניתן לזה תקופת צינון של חצי שנה או שנה, ואז נתחיל לעשות את המהלכים מחדש.


חשוב לי שתבינו – תמיד אנסה לתת לכם תשובה אמיתית לחלוטין. גם אם אראה שכרגע לא מסתדר ללכת על משכנתא, אנסה לתת לכם את הכלים המתאימים ולכוון אתכם למקום הנכון.

האם להגיש בקשה למשכנתא בכל מקרה?

בשום פנים ואופן לא.

ברגע שאתם מגישים בקשה למשכנתא והיא מסורבת, זה נרשם במערכות הבנקים ונשאר לפעמים הבאות שתרצו לבקש משכנתא.

נניח שאתם מגיעים אחרי שנה וה-BDI שלכם כבר תקין לחלוטין; אבל הבנקאי רואה את ההיסטוריה שרשום בה הסירוב מלפני שנה. זה משנה את נקודת ההסתכלות שלו עליכם. פתאום אתם לא נראים תקינים; אתם נראים בעייתיים. לכן אני ממליץ, במקרים של סירוב משכנתא, לא להגיש בקשות לבד, אלא לתת למומחה לעשות את הדברים ולהניע מהלכים.

כמה זמן לוקח התהליך?

לפעמים אנשים מתקשרים ואומרים שהם זכו במחיר למשתכן. הם עבדו עם שני יועצים, ונכון לעכשיו נשארו יומיים להגיע ולחתום חוזה. זאת כבר סיטואציה שאין לי הרבה מה לעשות איתה, כי זה פשוט לא מספיק זמן. ברגע שיש סירוב משכנתא ואתם נותנים לי לטפל במשכנתא שלכם – אני צריך בערך שבוע וחצי כדי לקבל אישור. אז אנא מכם, אל תחכו לרגע האחרון. תשאירו לי מספיק זמן לעבוד.

אנא מכם, אל תתייעצו עם אנשים לא מתאימים

הדבר שהכי קשה לי בעולם המשכנתאות למסורבים, זה לראות זוגות צעירים ומקסימים מאבדים את הסיכוי לקבל משכנתא בגלל שהתייעצו עם כל האנשים הלא מתאימים.

ברגע שהבנקים לא מאשרים משכנתא, זה כבר לא מתאים להתייעצות עם אבא או חבר שמבין; וגם לא עם יועץ משכנתאות שהביא ריביות מעולות לאחותכם. יועצי משכנתאות רגילים פשוט לא מבינים את המשכנתא המסובכת הזו, לאחר סירוב.

אני מזמין אתכם להתקשר ולהתייעץ. יש לי 15 שנות ניסיון בטיפול במשכנתאות עם כל הבעיות האפשריות. אני לא גובה כסף אם אתם לא מקבלים את המשכנתא, ואני אעשה הכול כדי שאתם תצליחו. 

מרטין בוקסדורף: 050-8116-397 או maratbok@gmail.com 

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם