משכנתא אחרי פשיטת רגל והפטר

השאלה הראשונה שכנראה אתם רוצים לדעת היא כמה זמן אחרי הפטר ניתן לקבל משכנתא? אז התשובה היא לפחות שנה מרגע קבלת ההפטר.

זה לא שכל אחד שנה אחרי הפטר יכול לקחת משכנתא, אבל זה נקודת התחלה כל שהיא. תיכף נסביר איך זה עובד בדיוק.

נעים מאוד, שמי מרטין בוקסדורף "הבולדוג" של המשכנתאות. אני מטפל במשכנתאות לפושטי רגל ומשכנתאות למסורבים מזה 10 שנה ויותר. אז בואו נדבר על פרמטרים לקבלת משכנתא אחרי פשיטת רגל.

איך נראה דו"ח נתוני אשראי שלכם?

הדבר הראשון שחייבים לעשות כאשר מתכננים משכנתא אחרי פשיטת רגל, זה לבדוק איך נראה דוח נתוני אשראי שלכם. הכוונה היא למה שנקרא בשפה אחרת גם דו"ח BDI והדו"ח הזה נותן פירוט מלא של כל הדברים הרעים שקרו מבחינה פיננסית בשנים האחרונות.

הדבר הכי קריטי אצל פושטי רגל זה לוודא שכל החובות שהיו אכן נמחקו בדוח נתוני האשראי. הרבה פעמים קורה שאדם קיבל הפטר אבל בדו"ח שלו החובות לא נסגרו ומופיע כביכול שהחובות שלו עדיין פתוחים. כבר ראיתי אנשים חמש שנים אחרי הפטר שעדיין כביכול "חייבים" כסף לבנקים.

הדבר הראשון הוא להזמין את הדוח שלכם בטלפון בכוכבית 6194 או באינטרנט בקישור הזה, ולוודא היטב שכל החובות שהיו לכם, אכן נסגרו בדו"ח ולא רק שנסגרו, אלא נסגרו באותו תאריך שבו זה קרה באמת ולא שנה אחר כך. אם זה לא המצב, תדאגו לתקן את זה במיידי.

מי אתם היום?

כאשר ניגשים לקבלת משכנתא לפושטי רגל לשעבר, חייבים להסתכל על מי אתם היום? עזבו מה היה לפני פשיטת הרגל, מה קורה היום?

האם אתם שכירים או עצמאיים? האם יש לכם חשבון בנק מסודר? מה הוותק שלכם במקום העבודה? האם יש לכם צ'קים והוראות קבע מסודרות בחשבון הבנק, האם הכול מתנהל בצורה תקינה או שאתם חורגים מהמסגרת ויש לכם תיקים פתוחים בהוצאה לפועל?

דוגמה 1: אדם שעבר פשיטת רגל ושינה את החיים שלו ב180 מעלות. אדם שהיה לו עסק כל שהוא, עבר פשיטת רגל והתחיל חיים חדשים, הוא שכיר, עובד באותו מקום מספיק זמן עדי להיחשב יציב, יש לו חשבון בנק מסודר, הוא לא חורג מהמסגרת, המשכורת מופקדת בצורה תקינה ועקבית, הוא לעולם לא מגיע לעיקולים או הוצאות לפועל, בקיצור – מתנהל בצורה סודרת.

דוגמה 2 הפוכה: אדם עבר פשיטת רגל, פתח שוב את אותו העסק על שם אישתו. הדוחות לא כל כך טובים, כי הכול בשחור. הוא מתנהל דרך החשבון של אישתו ואין לו חשבון משל עצמו, הכול בשחור, יש לו הוצאה לפועל של המזונות לגרושתו. האם אתם הייתם רוצים לתת משכנתא לאדם כזה?

בנקים שרופים:

יוצא לי הרבה פעמים לדבר עם אנשים שעברו פשיטת רגל והסתבכו בדרך עם כל הבנקים כולם. אדם כזה למעשה חסום לחלוטין מול הערכת הבנקאית. אז שימו לב היטב שאתם לא פונים או לא חושבים לפנות ולהגיש בקשות למשכנתא מול בנקים שהיו לכם איתם בעיות בפשיטת הרגל.

לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם!

הדבר הראשון שאני ממליץ לעשות הוא להוריד אפליקציה שנקראת קפטן קרדיט. האפליקציה למעשה נותנת לכם את הציון הפיננסי שלכם בין 0-1000 , בדרך כלל כאשר מסיימים פשיטת רגל- הציון מאוד נמוך. אבל בעזרת האפליקציה תוכלו לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם