סירוב למשכנתא בבנק- מרטין בוקסדורף "הבולדוג"

הבנק סירב למשכנתא? הכירו את מרטין בוקסדורף "הבולדוג" – מומחה למשכנתאות לאחר סירוב. מספר 1 עם 95 אחוז הצלחה.

אם אתם מרגישים רע עם עצמכם, אז קודם כל תרשו לי להרגיע אתכם, הדבר הזה יכול לקרות לכל אחד בחיים. החיים הם לא שורה ארוכה של הצלחות אלא הרבה מאוד תקופות טובות ופחות טובות, כך שהכול יכול לקרות. יצא לי מאות פעמים לראות אנשים שהיו בקשיים לקבלת משכנתא בבנקים ושנתיים אחרי זה כבר כיכבו בכל פעילות בחיים שלהם.

יצא לי כבר לטפל ברופאים, עורכי דין, אנשי עסקים, רואי חשבון וכל דבר אחר. אתם בטח לא הראשונים שזה קרה להם. אז בואו נדבר על מה עושים, כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא.

דבר ראשון הוא לעצור ולהקפיא מהלכים:

לכולנו יש נטייה לרוץ ולעשות דברים שהם לא נכונים, כאשר נתקלים בחדשות מאכזבות שלא היינו מוכנים אליהן, כאשר אנשים מבינים לרגע הראשון שהם מסורבי משכנתא, הם נוטים לרוץ לעוד בנקים כדי להגיש בקשות נוספות כמה שיותר מהר, מתוך מחשבה לתקן את הדברים כמה שיותר מהר.

העניין הוא שזה ממש לא נכון, כל המערכות הפיננסיות עובדות היום על אותו מערך נתונים, כך שאם התקבלה תשובה שלילית מאחד הבנקים בגלל בעיות בי די איי למשל, כאשר תגישו בבנקים נוספים, אתם תקבלו בדיוק את אותה התוצאה. כלומר, זה בדיוק הפעולה שלא צריכים לעשות במצבים האלו. אנחנו כבר נרחיב על מה שכן צריך לעשות.

תבדקו היטב עם מי אתם מתייעצים:

כאשר מחפשים עם מי להתייעץ לאחר שהבנק מסרב לאשר משכנתא, בדרך כלל המחשבה הראשונה היא לראות אם אתם מכירים יועץ משכנתאות כל שהוא, בדרך כלל מישהו שטיפל במשפחה שלכם או עזר לחברים שלכם לקחת משכנתא.

העניין הוא שכאן מדובר בנושא אחר לחלוטין, הכישורים הנדרשים לצורך טיפול אמיתי ויסודי בתיק של משכנתא למסורבים, הם שונים לחלוטין מהכישורים הנדרשים לטיפול במשכנתאות "טובות". מרבית יועצי המשכנתאות בישראל יודעים היטב לחפש ריביות טובות ולבנות תמהילים רלוונטיים, מעטים מאוד הם כאלו שיודעים לפתור בעיות ממוקדות- כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא.

השורה התחתונה היא כזו, כאשר אתם נתקלים בבעיה אמיתית בקבלת משכנתא, צריכים להתייעץ עם ממישהו שהמומחיות שלו היא טיפול במסורבי משכנתא. נכון שיש הרבה יועצים מעולים, נכון שיש לכם חברים שמבינים במשכנתא, אבל כאן זה מקרה מיוחד שמצריך סט כישורים מיוחדים שבדרך כלל לא קיימים אצל יועצי משכנתאות מעולים שעוסקים בתחומים של משכנתאות רגילות.

להזמין דוח bdi כדי להבין את חומרת המצב:

הכלי המרכזי שבו אני משתמש כדי להבין את הבעיות שעומדות מולנו ואיך להתמודד איתן הוא דו"ח נתוני אשראי שניתן להוציא בקלות רבה מבנק ישראל. אם תירצו, תוכלו לחייג בקלות לכוכבית 6194 שזה המוקד של בנק ישראל ולבקש מהנציגים את הדוח שלכם, שיישלח למייל.

הרעיון בדו"ח הוא שהוא מפרט עד הפרטים הכי קטנים את כל ההתנהלות הפיננסית שלכם בשלושת השנים האחרונות. כל הוראת קבע שחזרה, כל צ'ק שחזר, כל תשלום שלא שולם בזמן, מופיע היטב שחור על גבי לבן בדוח שלכם.

ברגע שיש לי את הדו"ח הזה, אני יכול להבין את גודל הבעיה, סוג הבעיה ואת הדרך להתמודד איתה. כמעט תמיד ניתן לפתור את הבעיות, השאלה היחידה היא איך עושים את זה ואם כרגע כדאי להילחם על הדברים.

מה עושים מכאן?

אני מבחינתי אעשה כל מה שניתן כבר בשיחה הראשונית בינינו כדי לתת לכם מענה ראשוני ולהגיד האם ניתן לקבל משכנתא ואיך אפשר לעשות את זה. בהנחה שאנחנו רוצים לעבוד ביחד, הדבר הבא הוא לעשות פגישה מסודרת או לפחות שיחה בטלפון של עשרים דקות.

למה נועדה הפגישה?

נכון שדיברנו על הדברים כבר, אבל אני רוצה לשבת איתכם קצת ולהבין את הדברים לעומק. לשאול אתכם את כל השאלות ולרשום את כל התשובות. ביחד נבנה סיפור שיעזור לי בבנקים, כאשר אצטרך להסביר, למה בדיוק היו הבעיות שגרמו לאותו בי די איי שלילי. ניתן לעשות את זה גם בטלפון, העיקר שהכול יהיה רשום ומתועד.

מה זה הסיפור? 

הרעיון הוא כזה: אני לא יוכל להגיע לבנקים ופשוט לבקש טובה כדי שיאשרו משכנתא. אני צריך מצד אחד לבקש טובה, אבל מצד שני, אני צריך לתת להם משהו לעבוד איתו. כלומר, אני צריך סיפור שמסביר את הבעיות שהיו. תחשבו על שני מקרים:

הראשון: אני מגיע למנהלי בנקים ומספר על זוג שהיו לו בעיות ועכשיו רוצה לקחת משכנתא. זה אולי סיפור, אבל זה בהחלט לא מספיק כדי לחרוג מהנהלים ולאשר משכנתא.

השני: אני הולך לבנקים ומספר את הסיפור הבא. זוג מקסים שעובד קשה כל החיים, שנה אחת קרה שפיטרו את הבעל ובמשך שנה הוא לא הצליח למצוא עבודה. החיסכונות נגמרו והבעיות התחילו להצטבר. הייתה תקופה קשה והיו צ'קים שחזרו ועיקולים. אבל מהר מאוד הם השתקמו, הוא מצא עבודה טובה יותר עם יותר כסף. מאז הכול מתנהל תקין ועכשיו הם רוצים לקחת משכנתא אחרי שהם כבר שנה וחצי מתנהלים תקין.

נכון שזה נשמע שונה? לכן אנחנו צריכים לשבת יחד ולבנות סיפור משכנע ורלוונטי, שיהיה לי לעזר מול מנהלי הבנקים, כאשר אני מגיע לשכנע אותם לאשר את המשכנתא שלנו. אם בא לכם ללמוד קצת יותר על הגישה שלי למשכנתאות לאחר סירוב – אתם מוזמנים לעשות את זה כאן

כמה זמן זה אמור לקחת?

הגישה שלי אומרת שהדברים אמורים לקחת 7 ימי עסקים. לא יותר מזה. דברים שלוקחים יותר משבעה ימי עבודה, בדרך כלל לא מצליחים. אני מבחינתי אעשה כל מה שניתן כדי להגיע למצב שבו ניתן לאשר את המשכנתא כמה שיותר מהר. זה תפקידי וזה העבודה שלי, אני אשבור את הראש כדי שזה יקרה.

האם כדאי לפעול עכשיו?

הכוונה שלי כאן היא יותר למצבים שבהם צריכים לקנות דירה ולא הלוואות לכל מטרה. לפעמים יוצא לשבת עם זוג שרוצה לקנות דירה והבי די אי שלהם ממש לא טוב. בשלב הזה אני מציע להם או שואל אותם האם לא כדאי בשלב הזה להמתין מעט?

אני מאמין גדול בזה שהדברים באים בזמן הנכון ולפעמים אני מרגיש שזה לא הזמן. ופעמים אחרות זה בדיוק הזמן ואני מציע ללכת להילחם מול הבנקים בכל הכוח, כדי להגיע למשכנתא שאנחנו צריכים.

מרטין בוקסדורף- 0508116397

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם