דירוג האשראי שלכם נמוך ולא מספיק? הנה כמה טיפים לשיפור

1. טיפול בתיקי הוצאה לפועל

אם יש לכם תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, או פיגור שנמשך מעל 6 חודשים בהלוואה – מספיק רק שתעצרו את הפיגור או תסגרו את התיק, והציון שלכם ישתפר משמעותית

פיגור מעל 6 חודשים משמעו הלוואה שלא שילמתם מעל 6 חודשים, או שאתם נמצאים בחריגה מהמסגרת מעל 6 חודשים. תיק הוצאה לפועל – אני מניח שאתם יודעים מה זה

2. צמצום כרטיסי אשראי

אם יש לכם יותר מכרטיס אשראי אחד, אני מציע לבטל או לכל הפחות לצמצם. נכון שיש כרטיסים שבאים עם הטבות למיניהן, אבל עדיין זה דבר שגורם לפיזור הוצאות ומסב לכם נזק בנתוני האשראי שלכם. מציע בחום לצמצם את מספר הכרטיסים.

3. איחוד הלוואות

דוח נתוני האשראי שלכם בנוי בצורה כזו, שאם יש יותר מהלוואה אחת הציון שלכם יורד בסעיף "ריבוי הלוואות". 

הדוח לא יודע שזה הלוואת רכב, זה הלוואת ציוד וזה הלוואת משהו אחר. ברגע שיש כמה הלוואות פתוחות – אתם מאבדים את הציון שלכם בסעיף זה. נסו תמיד לעשות איחוד הלוואות, ולצמצם את ההלוואות לכמה שפחות הלוואות פתוחות.

4. לא לחרוג מהמסגרת ולא להתקרב אליה

אחד הדברים הכי חשובים שמשפיעים על הציון שלנו, הוא חריגות מהמסגרת או הימצאות קרוב לקצה המסגרת. מעבר לכך שזה מאוד יקר ומאוד מסוכן – זה משפיע מאוד על הציון.

תבינו משהו: הריבית על המסגרת ועל השימוש בקצה המסגרת או חריגה ממנה, כרוך בריבית שבדרך כלל מתקרבת ל-20 אחוז. אם אנחנו מדברים על הציון, זה משפיע מאוד לרעה אם אתם נמצאים במינוס כרוני גבוה.

5. צמצום חשבונות בנק

כמובן שאם אתם מנהלים עסק, אתם צריכים חשבון עסקי ופרטי בנפרד, זה אכן נדרש. אבל אם אין לכם עסק – אין שום סיבה לנהל מספר חשבונות בנק. זה לא מביא שום תועלת וסתם עולה הרבה כסף.

קחו טיפ קטן – איחוד חשבונות וביטול חשבונות מיותרים מעלה את ציון הדירוג בדוח שלכם.

6. בדקו שנתוני הדוח נכונים

פעמים רבות אני רואה בדוחות של אנשים, נתונים שהם פשוט לא נכונים. כמו למשל חשבונות בנק לא קיימים, הלוואות שכבר מזמן נגמרו והרבה נתונים לא נכונים אחרים. התפקיד שלנו בתור צרכנים נבונים הוא להיות במעקב, ולוודא שכל מה שמופיע בדוח שלי הוא אכן נכון.

7. נתונים חיוביים בדוח

הדוח מודד לא רק נתונים שליליים, אלא גם נתונים חיוביים. מה זה נתונים חיוביים? הכוונה היא להוראות קבע שיורדות מהחשבון שלכם, וצ'קים שיורדים מהחשבון שלכם. אם אין לכם את הדברים האלו בחשבון הבנק – רצוי מאוד להתחיל וליצור כאלו.

חשבון בנק שאין בו דברים בכלל, הוא למעשה חשבון שמפעיל נורות אדומות אצל נותני האשראי. זה פשוט לא הגיוני ולא נראה תקין. תדאגו היטב שיש לכם בחשבון הבנק נתונים חיוביים: צ'קים, הוראות קבע, הלוואות וכרטיסי אשראי.

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם