קרן MIF – מתן משכנתאות חוץ בנקאיות מגובות נכסים:

שלום קוראים יקרים בסקירה היום אציג את קרן MIF משכנתאות חוץ בנקאיות. מדובר בקרן שאני מאוד אוהב וממליץ עליה בחום.

שנת הקמה: הקרן הייתה בין הראשונות בשוק החוץ בנקאי והתחילה את פעילותה בשנת 2017 והייתה בין הראשונות שהתחילה פעילות מוסדית רבת היקף. בזמן שמרבית הקרנות עבדו בהיקף מזערי וניהלו תיק נכסים כמעט פרטי, MIF ניהלו תיק הלוואות בעשרות מיליונים.

הנהלה:

הקרן מנוהלת מיום הקמתה על ידי רואי חשבון אירית ומשה פרנקו, בעלי ניסיון עשיר שנפרס על עשרות שנים בתחומי ניהול כספים והנהלה בכירה במוסדות בכירים במשק הישראלי. במהלך השנים בנה הצמד התמחות ייחודית בניהול קרנות פיננסיות וניהול ריכוזי של השקעות בשוק הישראלי.

מוצרים פיננסיים:

הקרן בבעלות משפחת פרנקו מתמחה בהלוואות גישור מגובות נדל"ן ( משכנתאות חוץ בנקאיות) – במטרה להוות גשר בין מצב פיננסי הדורש הזרמה מיידית של כסף למצב שבו הכול תקין וניתן לקחת משכנתא בנקאית, על מנת לסגור את ההלוואה החוץ בנקאית.

דוגמה: אדם שנקלע למצוקה תזרימית וצריך כסף במהירות מירבית כדי לא להזתבך עמוק יותר. הקרן מעמידה לו משכנתא על הנכס, בין אם בדרגה ראשונה או שנייה על מנת להזרים כסף במהירות ולאפשר התנהלות תקינה עד ליציאה למשכנתא בנקאית בעתיד הקרוב.

חזון לפי איך שאני רואה את זה:

לעזור לאנשים טובים, לצאת ממצבים רעים שנקלעו אליהם. הקרן רוצה להיות מי שעוזר לאדם שנמצא במצוקה תוך כדי השאת רווחים הוגנים למשקיעים בקרן. מצרף פודקסט שלי עם משה פרנקו.

סוגי הלוואות:

הלוואות כנגד נדל"ן עד שלוש שנים במתכונת של בלון מלא או חלקי. במילים אחרות: נניח שאדם נמצא במצוקה תזרימית וצריך 400 אלף שקלים כדי להתייצב פיננסית. הקרן תלווה לו את הכסף הזה, לפרק זמן קצוב, כאשר בזמן הזה ניתן לשלם את כל התשלום החודשי על ההלוואה או רק חלק מהתשלום החודשי או אפילו שום דבר מהתשלום החודשי עד להתייצבות פיננסית מלאה.

ריביות:

10 אחוז ומעלה, כאשר הריבית נעה בהתאם למגמות בשוק. העלויות בדרך כלל כוללות עוד שני אחוז לצורך טיפול משפטי.

יתרונות עיקריים:

במשך שנות היכרותי עם הקרן אני יכול להגיד הרבה דברים טובים, אבל ברשותכם אציין את הדברים המרכזיים.

שירות, מענה וזמינות- בשוק החוץ בנקאי יש חיסרון משמעותי אחד גדול. מדובר בחברות קטנות שחוסכות בהוצאות ומנהלות צוות רזה ולפעמים זה רק אדם אחד או שניים. האתגר שכל החברות החוץ בנקאיות מתמודות איתו הוא לתת מענה מהיר ושירות סביר. רוב החברות לצערינו לא ממש מצליחות.

לא יודע איך בדיוק זה קורה, אבל בMIF זה כן מצליח. תמיד זמינים, תמיד עונים, תמיד מתקשרים וחוזרים. ביקורות מעולות מצד יועצים שדיברתי איתם. שירות מעולה וזמין ומזמין.

רצון ונכונות אמיתית לעזור – נכון שעסק אמור להניב רווחים וכולנו מבינים את זה וזה בסדר, אבל יש גם להיות בן אדם ולנסות להושיט במצב שמצריך מעט חמלה ואנושיות. במשך השנים למדתי להעריך את האנושיות של אירית ומשה פרנקו, שנכונים לפעמים באמת לעשות את האקסטרה כדי לעזור לאנשים שנמצאים במצוקה.

שוב, אני חייב להגיד זה לא מובן מאליו בכלל בעולם שבו הכול מסתובב סביב כסף. על זה שהם בני אדם- מגיע להם שאפו ענק. יש דברים שמעל כסף וכאן הם באמת בני אדם.

חיסרונות:

בעולם החוץ בנקאי יש לפעמים דברים שלא מסתדרים במספרים או דווקא בהיגיון, אבל כן עובדים במציאות. לפעמים קשה להסביר איך זה בדיוק אמור לעבוד אבל עדיין זה עובד. לפעמים קורה שאדם צריך משכנתא חוץ בנקאית שעל הנייר – הוא לא יצליח להחזיר אותה או שאין לו את ההכנסה הנדרשת כדי לשלם אותה, אבל אתה יודע שזה בדיוק מה שיקרה, פשוט כי אתה מכיר את האנשים.

אצל אירית ומשה המקרים האלו בדרך כלל לא מתקבלים. היות ושניהם מגיעים מרקע של רואי חשבון, הם מאוד מאמינים במספרים ולפעמים קצת יותר מדי. זה טבעי כאשר מבינים את הרקע שלהם אבל בעולם שבו פועלים מחוץ לגבולות הרגולציה הקשוחה של הבנקים- זה לפעמים מפריע לעבוד.

קצת עלי:

נעים מאוד, שמי מרטין בוקסדורף, אני מוכר בתור הבולדוג של המשכנתאות. ב15 השנים האחרונות אני מתמחה במסורבי משכנתא, כאשר ההתמחות העיקרית שלי היא משכנתא לפושטי רגל לשעבר ומשכנתא למסורבים לקניית דירה בבנקים.

מתמחה בבנקים בלבד, פחות אוהב לעבוד בחוץ בנקאי. מומחה בלהוציא אנשים שנמצאים בהלוואה חוץ בנקאית ורוצים לחזור למשכנתא בבנקים. עבדתי בשלושה בנקים למשכנתאות וטיפלתי במאות משכנתאות עם בעיות BDI.

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם