רוצים משכנתא אחרי פשיטת רגל? עם מרטין זה אפשרי!

ישנן כמה סיבות לקבלת סירוב משכנתא בבנק: פשיטת רגל, הכנסות חודשיות נמוכות, הון עצמי קטן, דירוג אשראי נמוך ועוד.

אבל מה שקורה זה שדווקא המשפחות שאין להם מספיק כסף, משלמות שכירות. במקום להתחיל לשלם משכנתא והדירה תהפוך לשלהם בשלב מסוים, הן משלמות שכירות וממתינות ליום שיבוא והם יזכו לשלם משכנתא.

למה לא לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

ישנם מספר גופים חיצוניים שישמחו להלוות לכם כסף בלי לבדוק את העבר האשראי שלכם. בלי רגולציה מהבנק. אבל זהו פתרון זמני בלבד. לא לוקחים הלוואה חוץ בנקאית רק במקרים חריגים! יותר מזה, עדיף לגור בשכירות מאשר לשלם החזר חודשי להלוואה חוץ בנקאית.

שתבינו, הריבית בהלוואות חוץ בנקאיות הן יקרות מאוד בכמה אחוזים! אחוז אחד יותר, מעלה את ההחזר החודשי בכ 700 ש"ח. כך אם הריבית יקרה ב 3 אחוז, תשלמו 2,100 ש"ח יותר מהמחיר שתשלמו בהלוואה בנקאית! בצורה כזו אתם עלולים להגיע למצב בו אתם לא עומדים בהחזר החודשי המופקע וההלוואה שלכם תקבל ריבית והצמדה. בסופו של דבר, עליכם להיזהר לא להגיע למצב בו תדרשו למכור את הדירה כדי להחזיר את החוב….

מה כן כדאי לעשות כדי לקבל משכנתא לאחר פשיטת רגל?

אם פשטתם רגל בעבר, אל תמהרו לבנק לבקש אישור עקרוני. זה לא מה שצריך לעשות. החכמה היא לנהוג מתוך שיקול דעת ובעיקר עם מקצועיות. אתם צריכים להבין את הראש של הבנק. הוא רואה שבן אדם פשט רגל והוא לא מעוניין לתת לו משכנתא. פשיטת רגל זה כתם לכל החיים.

מה כן תעשו? הוציאו דו"ח נתוני אשראי. שם תראו מתי בדיוק פשטתם רגל. מה היתה הסיבה לדבר. עכשיו, המטרה שלכם היא להראות לבנק שפשטתם רגל בגלל סיבה ספציפית ולא בגלל שאתם לא אנשים אמינים. שריינו לעצמכם יועץ משכנתאות מומחה למסורבים ולפושטי רגל.

הוא יכוון אתכם בדרך הנכונה לפעולה. כעת זה הזמן להתנהל בצורה מסודרת כלכלית. תראו לבנק שאתם עקביים. כן משלמים בזמן תשלומים וכן מתייצבים כלכלית.

יתכן שכדאי לכם לקחת הלוואה חוץ בנקאית לתקופה קצרה וממוקדת כדי לעשות רושם על הבנק שאתם אנשים אחראים ואמינים. אבל כל זה בתנאי שאתם מלווים ביועץ משכנתאות מומחה לפושטי רגל. עזרה מקצועית במשכנתא כזו היא קריטית!

לפני שתחליטו מה לעשות, תתייעצו!

לא פועלים לבד! אתם עלולים לשלם על כך ביוקר! אם פשטתם רגל, אל תהיו פזיזים. אתם חייבים יועץ מומחה למשכנתא אחרי פשיטת רגל. עכשיו אחרי שאתם מכירים אותי יהיה לכם קל יותר. אני מרטין, יועץ משכנתאות למסורבים ופושטי רגל כבר למעלה מ 10 שנה. איך לדבר עם הבנק ומה משתלם לעשות – תשאירו לי. תנו לי למפות את התיק שלכם, אמצא את נקודות התורפה ואת הפתרון המתאים. כי בשביל זה אני כאן.

הבנק לא מאשר
לכם משכנתא?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם